Úvodní slovo

Úspěch zavazuje

Radek Halíček

Špičkové služby stojí na našich znalostech a dovednostech. Proto je vzdělávání nesmírně důležité. Nejrůznější kurzy, školení a workshopy provázejí všechny zaměstnance od okamžiku nástupu do KPMG. Každý může zdokonalovat svoje technické i měkké dovednosti a rozvíjet tak svůj potenciál pomocí Development Academy. V minulém roce kolegové strávili vzděláváním průměrně 43 hodin. Znalosti ale také předáváme. Každý rok projde našimi kurzy více než 200 zástupců neziskového sektoru. Pomáháme tím k jejich profesionalizaci a zároveň rozvíjíme talent našich lidí.

Teorie ze školy je dobrý základ, ale pro práci nejen v byznysu je potřeba toho umět víc – a to se mohou studenti naučit v naší online vzdělávací akademii Youniversity. Každoročně je zajímavé sledovat, s jakými originálními podnikatelskými nápady přijdou mladí inovátoři z celé republiky v programu iKid, ve kterém děti na druhém stupni základních škol pod vedením učitelů a mentorů budují svůj první start-up.

Těší mě, že více a více kolegů chodí přednášet vysokoškolským studentům. Na VŠE v Praze se nám dokonce podařilo otevřít program Data a analytika pro business, na jehož přednáškách i praktických seminářích se podílí řada kolegů z Management Consultingu v čele Davidem Slánským.

Druhý rok po sobě se nám povedlo výrazně snížit uhlíkovou stopu, kterou zanecháváme naší činností. K odpovědnému fungování inspirujeme i studenty a profesory na vysokých školách díky instalaci fontánek na pitnou vodu. Pomohli jsme tak ušetřit 446 714 PET lahví, tedy více než 11 tun plastu.

Nejen díky těmto aktivitám nás v roce 2019 studenti vysokých škol zvolili nejlepším zaměstnavatelem v našem oboru. Z předávání cen Top zaměstnavatelé 2019 jsme si odnesli zlato v kategorii Poradenství, audit a daně.

Všechny naše úspěchy jsou pro nás závazkem neustále se posouvat dál.

Radek Halíček
Řídící partner KPMG Česká republika